"FINOW POLSKA" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
  • Kompletne usługi dla elektrowni, zakładów chemicznych i innych zakładów przemysłowych
  • Projekty i analizy dla energetykiRurociągi dla energetyki i innych gałęzi przemysłowych
  • Obudowy urządzeń mechanicznychKonstrukcje staloweMontaże

Targi Enex w Kielcach

W dniach 8–9 marca 2023 r. w Targach Kielce uczestniczyliśmy w Międzynarodowych Targach Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX. W czasie targów można było zwiedzić wielką strefę wystawienniczą prezentującą najnowsze światowe rozwiązań OZE oraz inne inicjatywy proekologiczne.

W czasie Targów wzięliśmy udział w spotkaniu sygnatariuszy Centralnego Klastra Wodorowego im. Braci Łaszczyńskich. Przekazywane informacje były dla nas nadzwyczaj interesujące. Dowiedzieliśmy się, że lider Centralnego Klastra Wodorowego – Świętokrzyska Grupa Przemysłowa Industria, jest prekursorem w poszukiwaniu technologii prowadzących do zeroemisyjnego wytwarzania energii i produkcji „zielonego wodoru”. Już w lutym Industria podpisała memorandum z brytyjską firmą Rolls-Royce SMR umożliwiające współpracę przy wdrażaniu małych reaktorów modułowych pozwalających zasilać domy, miasta oraz przemysł. I właśnie głównym punktem programu dedykowanemu Centralnemu Klastrowi Wodorowemu było otwarte spotkanie z przedstawicielami firmy Rolls- Royce SMR.

Korzystając z okazji rozmawialiśmy z przedstawicielami Rolls- Royce SMR z  Panem Prezesem Alan’em Woods’em oraz Szefem łańcucha dostaw Panem Rich’em Evertt’em w sprawie nawiązania współpracy i wpisania nas na listę poddostawców kwalifikowanych w projekcie Rolls- Royce SMR – Industria Czysta Energia.

Jesteśmy bardzo zaineresowani nowymi technologiami wodorowymi i w najbliższej przyszłości chcemy nawiązać współpracę z firmami działającymi już w tym zakresie oraz dołączyć do Centralnego Klastra Wodorowego.

Pierwszy wodór w województwie świętokrzyskim ma zostać wyprodukowany już w tym roku!

 

Prawa autorskie © 2017 FINOW PL. Wszelkie prawa zastrzeżone.